BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
30 paź 2015 / GEZE /

Nowy napęd drzwi przymykowych – mocny specjalista i prawdziwy rozgrywający

Uniwersalny projekt, wygodny dostęp dla każdego, wysoka funkcjonalność, wyróżniająca się estetyka, różnorodność stylów oraz łatwy montaż: nowy napęd drzwi przymykowych Powerturn do drzwi jedno- i dwuskrzydłowych oferuje prawdziwą korzyść. Z łatwością i bezpiecznie otwiera nawet duże i ciężkie drzwi jedno- i dwuskrzydłowe. Ręczne otwieranie, które nie sprawi wysiłku żadnemu użytkownikowi jest możliwe dzięki unikalnej funkcji Smart swing. Jako uniwersalny nowy napęd może być zintegrowany z różnymi rozwiązaniami systemowymi. Powerturn miał swoją uroczystą premierę podczas targów BAU 2015, gdzie został dwukrotnie nagrodzony. Otrzymał nagrodę “Plus X Award” za innowacyjność oraz certyfikat zrównoważonego rozwoju, Environmental Product Declaration (EPD), rozpoznawalny na całym świecie ekologiczny znak jakości.
 

Drzwi wejściowe w prestiżowych lokalizacjach oraz wielofunkcyjne drzwi bezpieczeństwa, np. wyjścia ewakuacyjne: w pełni automatyczny napęd drzwi do przymykowych jest rozwiązaniem w każdym wariancie montażowym i dowolnym trybie pracy, co czyni go idealnym przykładem swobody konstrukcyjnej i uniwersalnego projektu. Wysokość konstrukcyjna napędu to tylko 7 centymetrów dzięki czemu pasuje do każdego typu drzwi. Nawet bardzo duże i ciężkie drzwi  o wadze do 300 kilogramów mogą być otwierane cicho i lekko za pomocą napędu Powerturn. Nowy napęd otwiera i zamyka drzwi bezpiecznie i niezawodnie, nawet w przypadku wiatru czy innych niesprzyjających warunków. Napęd spełnia wszystkie powszechnie obowiązujące standardy i normy bezpieczeństwa oraz został dopuszczony do montażu w ciężkich drzwiach przeciwpożarowych. Centralka dymowa jest zintegrowana z modelami przeznaczonymi do dróg ewakuacyjnych. 

Nowy napęd drzwi przymykowych

Ręczne otwieranie drzwi jest łatwe dzięki funkcji Smart swing

Stosując Powerturn ręczne otwieranie drzwi jest dziecinnie proste. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikalnej funkcji Smart swing, która łączy w sobie akumulator siły oraz inteligentną technologię sterująco-kontrolną. To sprawia, że każdy może bez wysiłku otworzyć ręcznie nawet duże i ciężkie drzwi przeciwpożarowe ze sprężyną zamykającą do EN 7. Bezpieczne, niezawodne zamknięcie jest każdrazowo gwarantowane. Funkcja Smart swing jest doskonałym przykładem uniwersalnego projektu i spełnia wszystkie wymogi związane z integracją społeczną – prawem ludzi z niepełnosprawnością do swobodnego przemieszczania się i życia pełnią życia – tak jak wszyscy. Ponadto funkcja Smart swing  redukuje zużycie energii – zarówno w trybie otwartym jak i podczas eksploatacji.

Uniwersalny i przyszłościowy

Jako uniwersalny i przyszłościowy element systemu, Powerturn ułatwia zastosowanie w różnych konfiguracjach drzwi – w połączeniu z zamkami elektromotorycznymi, centralami drzwiowymi GEZE TZ 320 do sterowania i monitorowania drzwi ewakuacyjnych w ciągach ewakuacyjnych, w systemach przewietrzania, odprowadzania ciepła i oddymiania, jako naturalną wentylację lub jako część systemu kontroli dostępu GEZE. Nowy napęd drzwi przymykowych Powerturn to “mocny” specjalista i prawdziwy rozgrywający . Montaż jest łatwy i elastyczny: każdą wersję Powerturn można zainstalować na sześć różnych sposobów. Dzięki systemowi montażu GEZE można obniżyć koszty magazynowe i uprościć proces montażu.

Powerturn w najsławniejszym obecnie modelowym obiekcie zaprojektowanym z myślą o osobach niepełnosprawnych

Powerturn jest obecnie używany w jednym z modelowych budynków, w którym uniwersalny projekt i maksymalna dostępność ma szczególne znaczenie. To “Handicap Organisationernes Hus” należącej do “Dansk Handicap organisation” w Høje-Taastrup w Kopenhadze, nowej siedzibie organizacji zrzeszającej 32 stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych w Danii. Jest to doskonały przykład takiego zaprojektowania budynku, w którym ludzie mogą swobodnie pracować i poruszać się, niezależnie od ich niepełnosprawności. Podstawowym celem przy projektowaniu tego czteropiętrowego budynku w kształcie gwiazdy o powierzchni 12 600 metrów kwadratowych było stworzenie 310 łatwodostępnych stanowisk pracy, tak żeby każdy z pracowników miał swobodny dostęp do wszystkich miejsc bez żadnej pomocy osób trzecich.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium