BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
8 sie 2014 / Gebco /

CLT - budownictwo przyszłości, dostępne w GEBCO dziś !

Firma GEBCO – jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wprowadza system budownictwa drewnianego opartego na systemie CLT (cross laminated timber). Nowoczesne materiały i konstrukcje budowlane muszą spełniać wymogi postawione przez system budownictwa – między innymi trwałość i wysoką jakość wykonania. Architekci, inwestorzy i klienci dostrzegają ogromną wartość jaką przynosi wykorzystywanie konstrukcji drewnianych w budownictwie – mając na myśli zastosowanie produktu które spełnia najwyższe wymagania dotyczące parametrów technicznych, efektywności energetycznej estetyki i trwałości.    
 

CLT budownictwo przyszłości, dostępne w GEBCO dziś


CLT (Cross Laminated Timber) – czyli w wolnym tłumaczeniu to drewno laminowane krzyżowo to stosunkowo nowy materiał konstrukcyjny, który zmienia wizerunek budownictwa drewnianego.

Deski w poszczególny warstwach, nazywane lamelami wykonane są z drewna iglastego najczęściej o przekroju od 80 do 240mm szerokości i od 10 do 45mm grubości struganego 4-ro stronnie. Elementy te łączy się na długość złączem klinowym dzięki czemu gotowy panel może bez problemu osiągać długość 16,5m i szerokość 3m. Poszczególne lamele w warstwie połączone są ze sobą węższą krawędzią na styk lub na pióro-wpust, natomiast warstw spaja się za pomocą łączników mechanicznych (zszywki, gwoździe, kołki) lub kleju lub kombinacją tych metod. Tak przygotowane elementy świetnie nadają się jako konstrukcja ścian, stropów i dachu posiadając przy tym dobre właściwości cieplne i akustyczne. Tworząc sztywną tarczę nadają budynkom dużą wytrzymałość zwłaszcza w rejonach zagrożonych sejsmicznie.
Głównym atutem technologii CLT jest możliwość wykonania konstrukcji sięgających 12 pięter – wykonanych kompletnie w technologii drewnianej, jest to oferta specjalnie skierowana do deweloperów !

CLT budownictwo przyszłości, dostępne w GEBCO dziś

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium