BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
12 maj 2015 / Ruukki /

Ruukki wprowadza na rynek panele on-wall solar

Ruukki poszerza swoją ofertę produktów wykorzystujących energię słoneczną, wprowadzając nowe rozwiązanie w postaci paneli solarnych montowanych na elewacji budynku. System solarny Ruukki on-wall solar zamienia promieniowanie słoneczne w energię elektryczną dla budynku. Panele można instalować zarówno na nowych budynkach, jak i na obiektach modernizowanych.

Panele on-wall solar są idealnym rozwiązaniem w szczególności dla obiektów handlowych, przemysłowych, magazynowych i logistycznych.

Ruukki wprowadza na rynek panele on-wall solar

„Panele solarne na elewacji budynku są wyraźnym symbolem świadomości ekologicznej firmy zajmującej budynek. Generują one część energii potrzebnej do funkcjonowania tego budynku. Firmy mogą z czystym sumieniem wykorzystywać energię słoneczną w swoim korporacyjnym wizerunku poprzez, na przykład, wyliczenie ilości energii dostarczanej przez panele solarne w porównaniu do rocznego zużycia energii przez firmowe urządzenia,“ wyjaśnia Waldemar Szostak, Dyrektor biznesu Komponenty Budowlane w Ruukki Polska.

Panele solarne montowane są na fasadzie budynku przy użyciu systemu mocowań opracowanego przez Ruukki. W skład dostarczanego przez Ruukki pakietu wchodzą też kable oraz falowniki PV.

„Panele solarne montowane na całej wysokości ściany mogą przełamać i zróżnicować długie, często ponure elewacje.  Ponadto, zastosowane obróbki  mogą  uatrakcyjnić fasadę tworząc  imponujący efekt końcowy,” mówi architekt Petteri Lautso z Ruukki.

Powierzchnia około 50 m2 może wygenerować energię o mocy 8 kWp. Taki pakiet wymagałby 30 modułów i kosztował około 15 000 €.

Oferta produktów Ruukki obejmuje także system Liberta Solar, czyli zintegrowany z budynkiem system fotowoltaiczny, który funkcjonuje jednocześnie jako elewacja obiektu.

Nowe panele oferowane są pod nazwą system solarny Ruukki® on-wall solar.

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Campbell, Area Marketing Manager, CEE, Baltics and WE
anna.campbell@ruukki.com, tel. kom. +48 606 390 332

Aneks

Potencjał wzrostu rozwiązań solarno-fotowoltaicznych

Zgodnie z podstawowym scenariuszem, rozwiązania solarno-fotowoltaiczne będą zaspokajać blisko 4% popytu na energię elektryczną w Unii Europejskiej w 2020 roku. Potencjalny udział rynkowy energii solarnej różni się w poszczególnych krajach. Scenariusz przewidujący silny wzrost szacuje, że wykorzystanie fotowoltaiki wzrośnie 15-krotnie w Szwecji. W Polsce, potencjał wzrostu wynosi aż 150-krotność. (Źródło: EPIA)

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium