BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
2 lis 2015 / Daikin /

Top 100 Global Innowators

Daikin Industrial znalazł się wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Kapituła programu Thomson Reuters już po raz kolejny uhonorowała najbardziej innowacyjne organizacje na całym świecie. Tym większe to wyróżnienie, że znaleźliśmy się wśród tak znanych i cenionych firm  jak: Apple, Canon, Google, Intel, Komatsu czy Microsoft.

Nagroda przyznawana jest firmom, w oparciu o obiektywne  i naukowe analizy, za innowacyjne pomysły oraz wiodące technologie. Metodą pomiaru innowacyjności są cztery kryteria:

1 Ogólna ilość patentów

Nagroda ta koncentruje się na firmach, które są odpowiedzialne za generowanie pokaźnej ilości innowacji. Pod uwagę brane były wszystkie organizacje, które posiadają minimum 100 patentów.

2. Procent przydzielanych patentów w stosunku do zgłoszonych

Nie wszystkie zgłoszone wnioski patentowe przechodzą przez proces badania i są przyznawane. Dlatego pod uwagę brany  jest stosunek wynalazków nieopatentowanych  do wynalazków chronionych przez udzielone patenty w przeciągu ostatnich pięciu lat.

3. Globalny zasięg

Ważnym czynnikiem jest ochrona innowacyjności, a jej miarą na największych rynkach światowych jest waga jaką firmy przywiązują do ochrony własności intelektualnej. Procent wynalazków objętych patentami przyznanymi dla wszystkich czterech obszarów patentowych: Chin, Europy, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych, w ogólnej ilości posiadanych patentów, jest to miarą globalnego zasięgu portfolio produktów danej firmy.

4. Wykorzystanie patentów

Miarą tą określa się ogólną ilość firm, które w swojej działalności wykorzystały dany patent. W niniejszej kalkulacji nie bierze się pod uwagę firmy, która opatentowała wynalazek.

Według Thomson Reuters innowacje  są kluczem  do ciągłego rozwoju oraz prowadzą  do wzrostu gospodarczego.  Największe firmy innowacyjne  są nie tylko liderami inwestycji w badania i rozwój, ale również przodują w tworzeniu miejsc pracy. W związku z tym,  przewiduje się, że  firmy te również w kolejnych latach będą liderami na światowym rynku.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium