BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
2 lis 2015 / Daikin /

Zakaz stosowania czynnika R-22

Czy instalacje klimatyzacji w Państwa domach nie są narażone na ryzyko? Zacznij działać już dziś, by zapobiec niepotrzebnym kosztom i awariom

Od stycznia 2015 wszedł w życie całkowity zakaz stosowania  czynnika R-22 w domowych instalacjach klimatyzacji. Po tej dacie, urządzenia stosujące R-22 będą nadal mogły być używane, ale ubytków czynnika nie będzie można już uzupełniać.

Od 01.01.2015 w całej UE obowiązuje zakaz stosowania niektórych nowych
i odzyskanych hydrochlorofluorowęglanów przy konserwacji i serwisowaniu urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

R-22 był wcześniej dopuszczony do stosowania przy konserwacji i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Od początku tego roku obowiązuje całkowity zakaz stosowania tego czynnika. Choć stosowanie urządzeń zawierających R-22 będzie przez jakiś czas możliwe, w razie potrzeby naprawy obiegu chłodziwa konieczna może być wymiana całego systemu w związku z nowymi uregulowaniami. Poza niewygodą wynikającą z braku klimatyzacji, szczególnie w lecie, konieczność pozyskania funduszy na wymianę całego systemu naraz może być znacznym obciążeniem dla domowego budżetu.

Czy żywotność Państwa instalacji nie dobiega końca?
Domowe instalacje klimatyzacji mają żywotność do 15 lat, choć spotyka się też systemy ponad 20-letnie. Starsze urządzenia wymagają z czasem częstszego serwisowania
i stają się mniej wydajne, co oznacza, że rachunki za prąd będą wyższe niż zwykle. Co więcej, przy przeprowadzce, oferta domu wyposażonego w system niewydajny lub stosujący R-22 może zniechęcić niektórych potencjalnych kupców.

Przez ostatnie kilkanaście lat technologia poczyniła olbrzymie postępy. Najnowsze instalacje klimatyzacyjne zapewniają znacznie niższe koszty eksploatacji przy jednocześnie lepszej wydajności. Dodatkowo nowoczesne systemy takie jak Daikin Emura charakteryzuje wyjątkowe wzornictwo oraz większa swoboda obsługi dzięki zdalnemu sterowaniu przy pomocy Wi-Fi.

Planowanie wymiany z wyprzedzeniem

Właściciele domów obawiają się długich przerw wymuszonych instalacją nowego systemu oraz wysokich kosztów. Te obawy mogą być jednak bezpodstawne. Firma Daikin oferuje np. wachlarz opcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb, obejmujący wentylację, oczyszczanie powietrza, ogrzewanie i chłodzenie. Planowanie z wyprzedzeniem wymiany lub modernizacji domowej instalacji klimatyzacji pozwoli uniknąć dużych nakładów, a same oszczędności energii pomogą osiągnąć szybki zwrot inwestycji. Umożliwi to również przemyślenie innych opcji bez presji czasowej. W celu uzyskania dodatkowych informacji i porad, warto skontaktaktować się z lokalnym serwisantem Daikin lub odwiedź naszą stronę internetową.

Gotowość do działania – dostępny szeroki wachlarz opcji

Firma Daikin jako producent reaguje proaktywnie na zmieniające się uregulowania w zakresie czynników chłodniczych. W roku 2013 firma wypromowała nowy model Daikin Ururu Sarara, który stał się laureatem nagrody reddot aword 2013. Pierwszy w Europie system pompy cieplnej powietrze-powietrze z R-32, nowym czynnikiem chłodniczym o znacznie zmniejszonym współczynniku wpływu na globalne ocieplenie (GWP). Inne domowe systemy klimatyzacji zmodernizowane pod kątem zastosowania czynnika R-32 obejmują serie Daikin Emura i FTXM-K. Te nowe systemy oferują użytkownikowi korzyści w postaci lepszej wydajności energetycznej dzięki nowemu czynnikowi chłodniczemu w połączeniu z unowocześnioną konstrukcją wykorzystującą najnowsze technologie, z równoczesnym zmniejszeniem szkodliwego wpływu układu pompy ciepła na środowisko.

Dzięki dostępności szerokiej palety opcji nie ma powodów zwlekać –
zacznij działać już teraz, by zapewnić sobie spokój i uniknąć niewygód, a także by skorzystać z doskonałych parametrów i komfortu zapewnianych przez najnowsze systemy naszej produkcji.

F irma Daikin słynie z pionierskiego podejścia przy opracowywaniu produktów oraz z niezrównanej jakości i wszechstronności swoich zintegrowanych rozwiązań. Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji technologii grzewczych  i chłodniczych, firma Daikin jest liderem w technologii pomp ciepła.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium