BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
2 lis 2015 / Daikin /

Daikin Europe poszerza typoszereg urządzeń chłodniczych

Urządzenia przeznaczone dla obiektów o małym zapotrzebowaniu chłodu nadają się idealnie do stosowania w chłodniach, pubach, hotelach, sklepach mięsnych, piekarniach i podobnych miejscach, wymagających niezawodnego chłodzenia w średnich temperaturach. Szeroki zakres dostępnych sprężarek umożliwia wybór optymalnej konfiguracji dla różnorodnych potrzeb chłodniczych. 

Bazując na istniejącym typoszeregu agregatów skraplających do zastosowań komercyjnych, nowa gama dziedziczy sprawdzoną niezawodność podzespołów poprzednika, nawet w najbardziej wymagających warunkach.
 
W zależności od zakresu wydajności, agregaty wykorzystują sprężarki typu scroll lub sprężarki tłokowe. Nowe jednostki oferują wysoki poziom efektywności energetycznej, dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych sprężarek oraz  mikro-kanałowego wymiennika ciepła. Ten wymiennik ciepła zwiększa wydajność skraplacza i obniża temperaturę skraplania. Ponadto zmniejszono zawartość czynnika chłodniczego, co jest ważne ze względu na nową regulację dotyczącą gazów fluorowanych.
Temperatury operacyjne mieszczą się w granicach od -15°C do + 43°C ( temp. otoczenia), a temperatury parowania MT od -20°C do + 10°C.
 
Udoskonalona konstrukcja łopatek wentylatora, w połączeniu z izolacją akustyczną w segmencie sprężarki, oznacza, że agregaty mają bardzo niski poziom hałasu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla lokalizacji w miastach, zwłaszcza w sąsiedztwie obszarów mieszkalnych.
 
Dla instalatorów istotne jest, że agregaty są lekkie i mają niewielkie rozmiary. Łatwy dostęp za pośrednictwem drzwi skrzydłowych  zarówno do podzespołów mechanicznych, jak i elektrycznych ułatwia instalację i konserwację. Aby zwiększyć możliwości związane z lokalizacją instalacji, agregaty są estetyczne i wyposażono je w obudowę odporną na warunki atmosferyczne.
Nowa gama agregatów chłodniczych przeznaczonych do zastosowań komercyjnych jest w pełni zgodna z dyrektywą dotyczącą produktów związanych z energią (dawniej dyrektywą dotyczącą ekoprojektu), która wejdzie w życie w styczniu 2015 roku.
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium