BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
20 sie 2015 / Bosch /

Wyświetlanie alarmów dla central pożarowych Bosch

System monitoringu pożaru wspomaga wizualizację i obsługę systemów sygnalizacji pożaru

Bosch Security Systems przedstawia system zarządzania bezpieczeństwem dla aż 31 zintegrowanych w sieci central pożarowych, obsługujących do 5 000 punktów detekcji. Oprogramowanie do monitoringu i wizualizacji jest kompatybilne z systemami sygnalizacji pożaru Bosch 1200 oraz 5000 i może obsługiwać maksymalnie 10 operatorów równocześnie. System jest dostępny z licencją na obsługę 2 500 (FSM-2500) lub 5 000 punktów detekcji (FSM-5000).

Wyświetlanie alarmów dla central pożarowych Bosch

FSM-2500 i FSM-5000 to zaawansowane rozwiązania do zastosowań, gdzie wizualizacja jest obowiązkowa, natomiast integracja w ramach kompleksowego systemu zarządzania obiektem nie jest wymagana. Obydwa systemy łączą się albo z poszczególnymi centralami, albo z siecią central przez Ethernet lub wykorzystując instalację kabli miedzianych oraz światłowodowych. Obsługiwane są zarówno sieci oparte na technologii Ethernet, jak i CAN.
 
Instalacja nowego systemu monitoringu pożaru jest łatwa dzięki konfiguratorom, które prowadzą użytkownika przez wszystkie etapy konfiguracji serwera i klienta. Konfiguracja central jest wykrywana automatycznie, co pozwala uniknąć uciążliwego i obciążonego ryzykiem błędu ręcznego wprowadzania danych. Plany pięter można zaimportować z różnych formatów plików np. bmp, png, jpg, jpeg, dxf i DWG, co umożliwia współpracę z aktualnymi oraz starszymi wersji AutoCAD. Równie łatwa jest konfiguracja poszczególnych obiektów. Czujniki można dodawać metodą "point & click" na mapie. Okno konfiguracji otwiera się automatycznie.
 
Obsługa i sterowanie systemem monitoringu pożaru, wyposażonym w wielojęzyczny interfejs użytkownika, są równie łatwe jak instalacja i konfiguracja. Na dowolnej mapie można definiować obszary i wyświetlać je jako submapy. W przypadku alarmu obraz na danej submapie jest automatycznie powiększany, możliwe jest także ręczne powiększenie submapy wybranej przez użytkownika. Funkcja obrotu umożliwia operatorowi przesuwanie map w dowolnym kierunku. Zarządzanie autoryzacjami i uprawnieniami dostępu odbywa się z poziomu indywidualnie konfigurowanych grup, przy czym każdy użytkownik może być członkiem jednej lub wielu grup.
 
W razie alarmu system monitoringu pożaru może przesłać wiadomość e-mailem do jednego lub wielu użytkowników za pośrednictwem skonfigurowanego serwera SMTP. Wszystkie alarmy są rejestrowane w dzienniku alarmów, a wszystkie działania użytkowników są zapisywane w dzienniku zdarzeń. Logi można przeszukać według zróżnicowanych kryteriów i użyć do tworzenia statystyk oraz raportów, które można potem wydrukować lub wyeksportować do programu Microsoft Excel i wykorzystać do dalszych analiz.
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium