BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
7 sie 2015 / Bosch /

Bosch dostarcza systemy zabezpieczeń do hoteli

Jednym z kluczowych czynników wpływających na komfort wypoczynku jest bezpieczeństwo. Dotyczy to hoteli, w których w jednym czasie może przebywać nawet kilka tysięcy osób. Dlatego Bosch dostarcza do nich wiele rozwiązań – od nagłośnienia ewakuacyjnego, przez systemy alarmu pożaru, po monitoring wizyjny i zintegrowane systemy zabezpieczeń.

 
Efektywne zarządzanie i koordynacja wszystkich systemów bezpieczeństwa w obiekcie hotelowym może stanowić duże wyzwanie. Zwłaszcza, że często ochronie podlegają nie tylko miejsca przeznaczone dla gości, ale także obszary zamknięte, takie jak zaplecze kuchenne, klatki schodowe czy pomieszczenia służbowe. Wszędzie tam konieczne jest utrzymanie wysokich standardów na wypadek niebezpiecznego zdarzenia.

Bosch dostarcza systemy zabezpieczeń do hoteli

Pośród najczęściej wymienianych zagrożeń, jakie mogłyby wystąpić w hotelu, jest pożar. Może być on szczególnie niebezpieczny w obiektach usytuowanych w górach, których konstrukcja jest w części wykonana z drewna. Jednym z filarów bezpieczeństwa pożarowego jest system nagłośnieniowo-ostrzegawczy Praesideo, który Bosch dostarczył do takich hoteli jak: Gołębiewski w Karpaczu, Bukovina Termy&Spa w Bukowinie Tatrzańskiej, Arłamów w Bieszczadach. Kluczowymi elementami systemu są wzmacniacze i głośniki. Najczęściej instalowane są głośniki ścienne, sufitowe, kolumnowe i projektory dźwięku. W hotelu Gołębiewskim w Karpaczu znajduje się ponad 3500 różnego typu głośników Boscha, w Arłamowie – ponad 1800, w Bukowinie – ponad 570.
 
Szybką i niezawodną detekcję źródła pożaru zapewnia centrala sygnalizacji pożaru FPA 5000, która razem z inteligentnymi czujkami pożarowymi tworzy skuteczny system alarmowania na wypadek pożaru. Do hotelu Bukovina Termy&Spa Bosch dostarczył ponad 800 optycznych i termicznych czujek sygnalizacji pożaru, kilkadziesiąt ręcznych ostrzegaczy pożarowych oraz ponad 200 wskaźników działania. W hotelu Gołębiewskim w Karpaczu zainstalowanych jest aż 6300 czujek i 570 ręcznych ostrzegaczy pożarowych, hotel Arłamów chroni ponad 2100 czujek, zaś nowo wybudowany hotel Aries w Zakopanem w Tatrach wyposażony jest w 700 czujek serii Dual Ray FAPDO420.

Bosch dostarcza systemy zabezpieczeń do hoteli

Coraz częściej hotele rozwijają sieć monitoringu wizyjnego. W Bukovina Termy&Spa nad bezpieczeństwem gości i samego obiektu czuwa ponad 80 kamer Bosch serii Dinion i FlexiDome. Kamery pozwalają na rejestrowanie szybko poruszających się obiektów w wysokiej jakości przy szerokim kącie widzenia
 
Ze względu na mnogość systemów zabezpieczeń, hotele decydują się na ich zintegrowanie na platformie BIS (Building Integration System) jak ma to miejsce w przypadku hotelu w Arłamowie czy warszawskiego hotelu Sheraton. BIS umożliwia centralizację zarządzania alarmami i wygodne wyświetlanie elementów systemu na mapach lokalizacyjnych. W momencie uruchomienia alarmu, system wyświetla operatorom procedury postępowania i umożliwia dostosowanie reakcji systemu do rodzaju zagrożenia.
 
Utrzymanie bezpieczeństwa i identyfikacja zagrożeń stały się dziś obowiązkiem hoteli. Zintegrowane systemy Boscha dopasowane do konkretnych wymagań danej aplikacji pozwalają nie tylko na zabezpieczenie obiektu, ale także zapewnienie komfortu wypoczynku gościom hotelu.

ST10-08.15

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium