BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
4 sie 2015 / D+H /

Napęd okienny ukryty w profilu plastikowym i drewnianym

Firma D+H Polska rozszerzyła ofertę produktową o napęd łańcuchowy CDC 200, który może być stosowany w profilach  okiennych wykonanych z PCV, drewna lub drewniano-aluminiowych. Cechą charakterystyczną tego napędu jest montaż wewnątrz profilu okiennego, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie niewidoczne. Napęd jest zalecany do stosowania w obiektach, w których szczególnie ważna jest estetyka stolarki okiennej. 

Jest to nowość na rynku, ponieważ oferowane napędy okienne podobnego typu były do tej pory przeznaczone wyłącznie do stosowania w stolarce aluminiowej. Firma D+H Polska po raz pierwszy wprowadziła możliwość montażu w drewnie i plastiku. Napęd CDC jest kompatybilny z najczęściej występującymi profilami okiennymi m.in. Aluplast, Schüco, Gealan, Trocal, Rahau, Veka, Weru, Kömmerling (profile plastikowe i aluminiowe) oraz IV 68, IV 84, IV 84 Top Thermo (profile drewniane)   i IV 86, IV 86 TRI, IV 120 TRI (profile drewniano-aluminiowe). Zastosowane w zestawie z napędem konsole zostały specjalnie dopasowane do wszystkich typów profili okiennych, dzięki czemu sprawdzą się w niemal każdej sytuacji montażowej.

 

Kompletny zestaw składa się z: napędu CDC, konsol montażowych, listwy maskującej i przewodu zasilającego. Napęd CDC oraz przewód zasilający są montowane w przygotowanym według odpowiednich wymiarów otworze w ościeżnicy. Całość zostaje ukryta pod listwą maskującą, która sprawia, że urządzenie jest całkowicie niewidoczne. 

Napęd CDC  znajduje zastosowanie jako zdalne sterowanie elektryczne dla większości typów okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji, zarówno fasadowych, jak i połaciowych, niezależnie od kierunku ich uchylania oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wymaga niewiele miejsca i sprawdzi się w  każdej sytuacji montażowej. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji napędu CDC oraz zastosowanie specjalnego łańcucha o dużej wytrzymałości stanowi gwarancję niezawodnej i długotrwałej eksploatacji.  

Napęd okienny ukryty w profilu plastikowym i drewnianym

Napęd CDC charakteryzują ponadto: niewielkie wymiary, cicha praca, zintegrowany system elektronicznej synchronizacji, możliwość indywidulanego programowania np. wysuwu (maksymalny wysuw napędu to 60 cm). Standardowym wyposażeniem napędów CDC jest opcja TMS, która umożliwia synchronizację dwóch napędów. Wykorzystując dodatkowy wariant  BSY+ istnieje możliwość zsynchronizowania do ośmiu sztuk napędów typu CDC. Produkt ten opracowano oraz przetestowano zgodnie z normą PN-EN 12101-2, posiada również certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Napęd okienny ukryty w profilu plastikowym i drewnianym

Dane techniczne:

Typ napędu CDC 200/350 CDC 200/600
Zasilanie 24 VDC ±15% 24 VDC ±15%
Pobór prądu 0,6 A 1,0 A
Siła pchająca 200 N 200 N
Siła ciągnąca 150 N 150 N
Siła blokująca 1500 N 1500 N
Prędkość otwierania 15 s/ 100 mm 15 s/ 100 mm
Prędkość zamykania 20 s/100 mm 15 s/100 mm
Stopień ochrony IP 50 IP 50
Zakres temperatur - 25°C … + 55°C - 25°C … + 55°C
Przewód 2,5 m kabel w osłonie silikonowej 2,5 m kabel w osłonie silikonowej
Obudowa aluminium aluminium

 

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium