BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
12 lut 2015 / D+H /

Centrala Protec 6100 – nowa jakość w sygnalizacji pożaru

W ofercie firmy D+H Polska pojawił się system sygnalizacji pożarowej Protec 6100. Jest to interaktywna, cyfrowa i adresowalna centrala sygnalizacji pożarowej przeznaczona dla małych i średniej wielkości budynków, takich jak hotele, biura, sklepy, szkoły, magazyny, obiekty zabytkowe. System charakteryzuje się dużą odpornością na fałszywe alarmy, zwiększoną czujnością sensorów wykrywania zagrożenia pożarowego oraz łatwością w eksploatacji. Dzięki temu, jest to jedno z najbardziej niezawodnych rozwiązań na rynku.

System rozpoznaje i wyciąga wnioski

Przekazywanie informacji pomiędzy czujkami a centralą odbywa się za pomocą cyfrowej metody przesyłania danych. System umożliwia transmisję dużej ilości informacji  i równocześnie bardziej szczegółowych niż w przeszłości, przy zastosowaniu systemów analogowych. Centralę można zaprogramować według różnych trybów pracy, uwzględniających funkcję obiektu oraz panujące w nim specyficzne warunki środowiskowe. System potrafi rozpoznać czynniki kwalifikujące się jako zdarzeni pożarowe i odróżnić je od czynników powodujących fałszywe alarmy.

Centrala Protec 6100 nowa jakość w sygnalizacji pożaru

Ekonomiczna centrala

Centrala charakteryzuje się dużą elastycznością w zakresie podłączenia elementów pętlowych. Na pętli dozorowej mogą być montowane ręczne ostrzegacze pożarowe (ROP), adresowalne sygnalizatory akustyczne zasilane z pętli, różnego rodzaju detektory, w tym adresowalne czujki liniowe i/lub czujki zasysające oraz moduły. Dzięki możliwości podłączenia tych urządzeń bezpośrednio w pętli, nie ma konieczności zastosowania dodatkowego okablowania. Jednocześnie poprzez możliwość wykorzystania sygnalizatorów akustycznych wbudowanych w czujkę, można zimniejszych ilość osobnych sygnalizatorów pętlowych, przy zachowaniu identycznego natężenia dźwięku.

Centrala Protec 6100 wyposażona jest w czytelny, ciekłokrystaliczny wyświetlacz. W sytuacji alarmu pożarowego wyświetlacz LCD pokazuje informację na temat urządzenia, dokładny numer strefy oraz dodatkowy opis, uprzednio zdefiniowany przez osobę uruchamiającą system. Konfigurację systemu wykonuje się za pomocą darmowego, ogólnodostępnego oprogramowania Protec 6100.

Elementem pętli dozorowej jest dodatkowy, adresowalny wyświetlacz LCD. Prezentowane są na nim informacje dotyczące pożarów, uszkodzeń, zasilania, zablokowanych elementów. Ten sygnalizator alarmów można zlokalizować w bardziej dostępnym dla użytkownika miejscu, dzięki czemu w sytuacji alarmowej nie ma konieczności weryfikacji informacji każdorazowo na wyświetlaczu w centrali systemu.

Wykorzystanie sygnalizatorów głosowych

W systemie Protec 6100 możliwe jest także wykorzystanie sygnalizatorów głosowych wbudowanych w czujki, wyposażone w zintegrowany moduł dźwiękowy umożliwiający konfigurację ustalonych komunikatów głosowych. Dzięki czemu identyfikacja sytuacji pożarowych jest szybsza i bardziej skuteczna.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium