BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
5 paź 2015 / Internorm /

Idealne wyjście na taras z Twojego domu - okna o ponad 3 metrowym prześwicie

Zwykle, przeszkolone drzwi na taras wykonane najczęściej z taniego PCV stopniowo odchodzą w niepamięć. Zamiast nich coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie nieporównywalnie bardziej nowoczesne i efektowne – wielkie, przesuwane okno o ponad trzymetrowym prześwicie. Dlaczego warto się je zastosować?

Wygoda

Podstawową zaletą okien o dużym prześwicie jest fakt, że dzięki nim wnętrze domu zostaje dobrze oświetlone, a sam budynek wygląda z zewnątrz nowocześniej. Okno o tak znacznych rozmiarach umieszcza się zwykle w bardzo wytrzymałych ramach, a te przymocowuje do równie solidnych prowadnic, dzięki czemu całość można wygodnie odsunąć na bok i wyjść na taras. W słoneczną pogodę łatwo postawić na nim leżaki, ponieważ okno o dużej średnicy umożliwi wygodne wyniesienie ich z domu. Jego wietrzenie stanie się banalnie proste ze względu na fakt, że silny podmuch wiatru nie zamknie wyjścia na taras (tak dzieje się nieraz w przypadku tradycyjnych drzwi). Zastosowanie przesuwanych okien o dużym prześwicie sprzyja więc przede wszystkim wygodzie domowników. Ich prywatność nie jest zagrożona, ponieważ mogą dopasować do koloru elewacji odpowiednie rolety lub żaluzje.

Idealne wyjście na taras z Twojego domu okna o ponad 3 metrowym prześwicie

Oszczędność

Wiele osób obawia się okien o dużym prześwicie sądząc, że po ich zastosowaniu trudniej jest ogrzać dom w zimie. Na szczęście rzeczywistość wygląda inaczej, o ile pamięta się o kilku prostych zasadach: duże okna powinny być skierowane na południe lub południowy wschód, by do wnętrza przenikało jak najwięcej promieni słonecznych. Trzeba też zwrócić uwagę na drzewa porastające działkę oraz inne duże obiekty, które mogą rzucać niepożądany cień. Co ważne, okna pasywne, nawet te dużych rozmiarów, nie tylko ułatwiają kumulowanie ciepła, ale także pozwalają utrzymać je we wnętrzu budynku przez dłuższy czas. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu kilku zespolonych szyb; rozwiązanie to pozytywnie wpływa także na izolacyjność dźwiękową okna, więc obawy, że obniży ono komfort przebywania w domu, okazują się bezpodstawne. Oczywiście wszystkie te cechy dotyczą wyłącznie produktów wysokiej jakości, warto więc zdecydować się na sprawdzony model renomowanego producenta – Internorm oferuje okno przenośno-przesuwane HS 330 o imponującym współczynniku izolacyjności cieplnej: 0,65 W/m2K.

Idealne wyjście na taras z Twojego domu okna o ponad 3 metrowym prześwicie

Bezpieczeństwo

Część osób sądzi, że zastosowanie przeszklonych drzwi przesuwanych nie jest bezpieczne. Na szczęście to przeświadczenie okazuje się błędne, o ile upatrzony model uzyskał odpowiednie certyfikaty i został starannie wykonany przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Warto ponownie tu wspomnieć o oknie HS 330, ponieważ spełnia ono powyższe kryteria: przyznano mu drugą klasę odporności antywłamaniowej, jego ramy są zbudowane z drewna i aluminium, a ponadto wyróżnia się ono potrójnym oszkleniem ESG o grubości wynoszącej blisko 5.4cm. Wszystko to sprawia, że gdy trzeba połączyć wnętrze nowoczesnego domu z tarasem, nie ma lepszego wyjścia niż przesuwane okna o dużym prześwicie.  

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium