BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
3 lis 2015 / Bosch /

Bosch zabezpiecza Muzeum Historii Żydów Polskich

Nagłośnienie ewakuacyjne, systemy alarmu pożaru, kontrola dostępu, systemy sygnalizacji włamania i napadu, monitoring kamerowy oraz zintegrowane systemy bezpieczeństwa to rozwiązania, które Bosch dostarczył do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Bosch dostarczył do Muzeum POLIN nie tylko same produkty lecz kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia, które odpowiadają na złożone potrzeby tego obiektu. Pozwoliło to na stworzenie jednego z nowocześniejszych zintegrowanych systemów zabezpieczeń w Polsce – Krzysztof Góra, Dyrektor Handlowy działu Systemów Zabezpieczeń w Robert Bosch Sp.z o.o.

Dźwiękowy system ostrzegawczy

Jednym z filarów bezpieczeństwa pożarowego jest dźwiękowy system nagłośnieniowo-ostrzegawczy Praesideo, który sprawdza się w obiektach o złożonej kubaturze i wielu funkcjonalnościach. W pełni cyfrowy system jest w stanie obsłużyć 28 informacyjnych kanałów audio jednocześnie w maksymalnie 440 strefach nagłośnieniowych. Funkcjonalność systemu pozwala na jednoczesne emitowanie 4 komunikatów ewakuacyjnych do różnych miejsc w Muzeum. Do ewakuacji głosowej zastosowano 5 typów głośników DSO – kolumny głośnikowe, głośniki sufitowe, projektory dźwięku, głośniki naścienne i tuby głośnikowe.

Bosch zabezpiecza Muzeum Historii Żydów Polskich

System sygnalizacji pożaru

Jak najszybsza i niezawodna detekcja źródła pożaru jest zadaniem priorytetowym w przypadku każdego pożaru. Dlatego w Muzeum POLIN została zainstalowana centrala sygnalizacji pożaru FPA 5000, która razem z inteligentnymi czujkami pożarowymi tworzy skuteczny system alarmowania na wypadek pożaru. System składa się z czujek punktowych serii Magic.sens, natomiast do detekcji pożaru w wysokich pomieszczeniach zastosowano czujki liniowe.

System sygnalizacji włamania i napadu

Za sygnalizowanie prób włamania do pomieszczeń Muzeum odpowiada centrala MAP 5000, wykorzystująca technologię Local Security Network (LSN) o szerokim zakresie działania – od detektorów ruchu PIR/MW, przez detektory sejsmiczne i zbicia szkła, po kontaktrony magnetyczne i przyciski napadowe. Centrala może składać się nawet z 1500 elementów, działać w 500 różnych obszarach i być obsługiwana przez 1000 użytkowników. System MAP 5000 składa się z ponad 70 różnych typów adresowalnych elementów i może być obsługiwany przez 32 klawiatury rozmieszczone w różnych częściach obiektu.

System kontroli dostępu

Ważnym elementem systemu zabezpieczeń w wielu pomieszczeniach Muzeum jest kontrola dostępu. Bosch dostarczył system bazujący na technologii IP składający się z kontrolerów serii AMC oraz czytników zbliżeniowych rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach, w których wymagana jest kontrola wejścia. System obsługuje prawie 190 czytników zbliżeniowych rozmieszczonych na 100 parach drzwi z dwustronną kontrolą przejścia.

Telewizja dozorowa

Oprócz produktów służących ochronie pożarowej, w Muzeum został zainstalowany zaawansowany system CCTV bazujący na technologii IP. Monitoring kamerowy składa się z ok. 150 kamer stałopozycyjnych, kopułkowych i obrotowych. W miejscach wymagających szczególnie wyraźnego obrazu zamontowano najnowszą serię kamer HD typu Starlight. Na system bezpieczeństwa w Muzeum składa się także oprogramowanie do zarządzania sygnałem wizyjnym (Bosch Video Management System — BVMS), które zapewnia całodobowy nadzór nad obiektem przy pomocy kamer. BVMS w pełni obsługuje funkcję inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA), która wykrywa nietypowe zdarzenia i wysyła ostrzeżenia o nich.

Building Integration System

Systemy zabezpieczeń w Muzeum POLIN są zintegrowane na platformie BIS (Building Integration System). Dostarcza on szeroki zakres możliwości centralizacji zarządzania alarmami, wygodnego wyświetlania elementów systemu na mapach lokacyjnych lub tzw. „action planach”. W przypadku alarmu system wyświetla operatorom procedury postępowania i umożliwia dostosowanie reakcji systemu w zależności od rodzaju zdarzenia.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium