BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
2 kwi 2015 / Xella /

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor

Miniony tydzień był pasmem sukcesów dla firmy Xella Polska i jej kluczowego materiału do ociepleń od wewnątrz. Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

Multipor, innowacyjny materiały służący do ocieplenia od wewnątrz, miał niezwykle dobrą passę w minionym tygodniu. Gdzie nie pojawił się ten produkt, tam otrzymywał nagrodę.
Pierwszy sukces miał miejsce podczas największego w kraju wydarzenia dla konserwatorów i restauratorów zabytków, czyli Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Multipor to wręcz wymarzony materiał dla konserwatorów. Radzi sobie świetnie w najtrudniejszych tematach: ociepleniach ceglanych XIX-wiecznych obiektów postindustrialnych, czy starego muru pruskiego. A przy tym jest produkowany z naturalnych surowców i w pełni zdrowy oraz bezpieczny dla użytkowników termomodernizowanych budynków. W ciągu 5 lat stosowania Multipor pomógł uratować ponad 200 polskich zabytków. W każdym z nich udało się ocieplić mury zewnętrzne w pełnej trosce o zachowanie pierwotnego kształtu cennych fasad.

Nagroda Renowator 2015

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału płyt izolacyjnych Multipor

I właśnie ten aspekt przekonał profesjonalne gremium. EKIR-owi towarzyszy co roku konkurs Renowator organizowany przez kwartalnik „Renowacje i Zabytki”. Podczas finału kongresu we wtorek 24 marca, który odbył się w zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, Multipor otrzymał nagrodę specjalną Renowator 2015! Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie przypadło firmie Xella Polska za: „zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych”.
Lider Wystawy Towarzyszącej WPPK Szczyrk

Powodzenie zapoczątkowane w Krakowie towarzyszyło produktowi Multipor także w Szczyrku. Był on tam prezentowany podczas XXX Jubileuszowych Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji. To największe w kraju wydarzenie dla inżynierów budownictwa i konstruktorów.
Profesjonaliści dopisali na stoisku Multipor. Inżynierowie przede wszystkim patrzyli na parametry materiału. Przekonywały ich: wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, najwyższa klasa reakcji na ogień, jak również niezwykle korzystny dla „oddychania ścian” współczynnik oporu dyfuzyjnego. I tu Multipor jest bezkonkurencyjny.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium