BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
4 lis 2015 / PAROC /

Nowe rozwiązania Paroc dla fasad otynkowanych

Paroc ulepszył asortyment materiałów termoizolacyjnych dla fasad otynkowanych, aby spełnić rosnące wymagania odnośnie efektywności energetycznej budynków.  „Aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na trwałą, bezpieczną i energooszczędną elewację, ciągle udoskonalamy swoje produkty i rozwiązania” - mówi Adam Buszko, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych.

W tym roku rozbudowaliśmy grupę produktów dla fasad otynkowanych, wprowadzając na rynek płyty Paroc Linio 10, Paroc Linio 15 oraz lamelle Paroc Linio 80. To płyty niepalne, utrzymujące obciążenie, ze szczególnie skuteczną izolacją cieplną, przeznaczone do ocieplania ściań budynków modernizowanych, jak i nowych, gdy elewacja ściany pokryta jest z tynkiem cienkowarstwowym.

Nowe rozwiązania Paroc dla fasad otynkowanych

Ciągle udoskonalając materiały izolacyjne i rozwiązania izolacyjne, dążymy do zaspokojenia potrzeb inwestorów i firm oraz osób świadczących usługi budowlane“ – mówi Adam Buszko, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych.

Nowe płyty mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, są odporne na zasady. Są paroprzepuszczalne, dlatego w warstwie izolacji cieplnej nie gromadzi się wilgoć. Wymiary płyt są stabilne, nawet gdy oddziaływują na nie wilgoć i temperatura. Ściany ocieplone za pomocą płyt Paroc Linio 10, Paroc Linio 15 i Paroc Linio 80 są odporne na powstawanie szczelin wskutek deformacji izolacji cieplnej, elewacja utrzymuje doskonałą formę, można na niej zastosować ciemne kolory. Oprócz tego niniejsze płyty są niepalne i spełniają wymagania klasy palności A-1 (według Euro Class), dlatego budynki ocieplone płytami Paroc są bezpieczniejsze również w przypadku wystąpienia pożaru.

Płyty mogą mieć różną grubość: Paroc Linio 10 mogą mieć od 50 do 250 mm grubości, natomiast Paroc Linio 15 – od 20 do 200 mm. Paroc Linio 10 o grubości 250 mm mogą być wykorzystywane do budowy ścian budynków o efektywności energetycznej klasy A. Paroc Linio 15 zaleca się stosować do elewacji, gdzie potrzebna jest większa odporność mechaniczna. Ponadto, płyty o niedużej grubości mogą być wykorzystywane do ocieplania krawędzi okien i drzwi w budynkach modernizowanych.

Paroc Linio 80 to płyty lamellowe, popularne wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne. Nadają się zarówno do budowy budynków niskopiętrowych, jak również wieżowców. Podczas budowy budynków energooszczędnych, do ocieplania ścian zalecamy płyty lamellowe Paroc Linio 80, gdzie grubość może sięgać do 340 mm, co całkowicie wystarcza do izolacji termicznej ścian klasy A, A+ i A++.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium