BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
4 lis 2015 / MTS /

Targi uczą jak budować energooszczędnie

Po 2020 roku wszystkie nowe budynki powinny mieć prawie zerowe zużycie energii – oznacza to spore zmiany dla sektora budowlanego i dla samych inwestorów. O tym, jak się do nich przygotować dowiecie się na targach BUD-GRYF i ENERGIA. Co oznacza budowanie energooszczędne? Jakie są aktualne rozwiązania oferowane przez producentów oraz jakie są aktualne i przyszłe wymagania nakładane przepisami  dotyczącymi oszczędności energii i izolacyjności termicznej? Na te i wiele innych pytań związanych z energooszczędnym budowaniem odpowiedź dadzą targi BUD-GRYF i ENERGIA organizowane w marcu w Szczecinie.

Targi budowlane w ten weekend na MTS

Tegoroczna prezentacja „Budujemy energooszczędnie – jak, z czego i dlaczego?" będzie kontynuacją poruszanego od kilku lat tematu budownictwa energooszczędnego. Specjalnie na targi zostaną zbudowane 3 różne ściany, jako przykładowe przegrody zewnętrzne, spełniające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, które będą obowiązywały po 2021 r. Dla zwiedzających zostanie także udostępniona aplikacja multimedialna, która pokaże, jak zmienia się współczynnik izolacyjności termicznej w zależności od wybranych materiałów i systemów grzewczych. W ten prosty sposób użytkownik aplikacji sprawdzi, jak budować energooszczędnie i ekologicznie.

Z doświadczeń przy projektowaniu budynków okazuje się, że obecnie zaprojektowanie budynku z przegrodami zewnętrznymi spełniającymi na poziomie minimalnym wymagania w zakresie izolacyjności termicznej (U=Umax) nie daje możliwości dotrzymania warunku związanego z ograniczeniem ilości energii, dostarczanej z konwencjonalnych paliw kopalnych, zużywanej w budynku na zapewnienie jego potrzeb użytkowych (EP). W celu dopełnienia wymogów prawa w budynkach poszukuje się rozwiązań pozwalających na osiągnięcie przegród o jak najlepszych właściwościach termicznych (współczynnik U) oraz jak najlepszej szczelności powietrznej przegród i ich połączeń, a także wprowadza się efektywną energetycznie technikę instalacyjną oraz odnawialne źródła energii. W czasie trwania targów BUD-GRYF 2015 zaprezentowane zostaną pasywne rozwiązania przegród pełnych, tj. o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 0,15 W/(m2K). Obecny będzie również ekspert z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zagadnienia izolacyjności cieplnej.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium