BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
2 sty 2015 / MTP /

BUDMA 2015. Budowa doskonałych relacji

Handel z całym światem. Prestiżowy Klub Premier BUDMA. Cała architektoniczna Polska w Poznaniu. Zobacz, dotknij, wypróbuj na Strefie Testów. Porozmawiajmy o inwestycjach. Szklane domy, produkujemy okna na żywo. Quo vadis sportowa Polsko?

Przed nami ponownie jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce i tej części Europy. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, bo o nich mowa, już od wielu lat są wyznacznikiem nie tylko kondycji branży, ale przede wszystkim miejscem nowych rozwiązań czy też technologii, ale również miejscem inspiracji dla architektów, wykonawców lub inwestorów. Nie brakuje także wielu rozmów biznesowych, zawierania nowych kontaktów i kontraktów. Nie inaczej będzie już w marcu przyszłego roku, kiedy to na praktycznie całym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentowane zostanie wszystko to, co branża budowlana ma najlepszego do zaoferowania. Dokładając do tego mnogość innowacyjnych wydarzeń towarzyszących targom, otrzymamy wysokiej jakości produkt, który komplementarnie zaspokoi naszą ciekawość, co w branży budowlanej piszczy.

BUDMA 2015. Technologia dla budownictwa.

Po pierwsze HANDEL, z całym światem. Oto bowiem organizatorzy targów zadbają aby pierwszy dzień targów BUDMA (10 marca) upłynął w iście biznesowej oprawie. Już po raz drugi uruchomiony został program Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawią się przedstawiciele sieci handlowych z aż 14 krajów, mając niepowtarzalną okazję spotkać się z polskimi przedsiębiorcami i w komfortowych warunkach, w specjalnie zorganizowanej przestrzeni i porozmawiać o możliwościach współpracy biznesowej.

Po drugie ARCHITEKCI. Produktowe perły designu wystawców targów BUDMA na unikatowej ścieżce zwiedzania Strada di Architettura, spotkanie ze światowej sławy architektem, Forum INSPIRACJE i EDUKACJA, czyli możliwość uczestniczenia w arcyciekawych debatach z architektami miejskimi, urzędnikami czy też inwestorami, to tylko wybrane punkty bogatego programu targów dla tej grupy zawodowej. Jeśli dodamy do tego, że współorganizatorem Forum Architektury, zbioru wszystkich wydarzeń dla architektów, jest Polska Izba Architektów RP, możemy być niemal pewni, że cała architektoniczna Polska spotka się w jednym miejscu i czasie – w Poznaniu.

Po trzecie WYKONAWCY. Nie odkryjemy ameryki, mówiąc, że w obecnych czasach nie wystarczy „opowiedzieć” o produkcie, bo wiemy o nim praktycznie wszystko, zanim jeszcze go zobaczymy. Jak jednak sprawdzić czy dany produkt odpowiada naszym wymaganiom i jak sprawuje się w praktyce? Odpowiedź jest tylko jedna – trzeba go przetestować. Tylko gdzie?  Otóż na jedynym w swoim rodzaju, największym poligonie testowym sprzętu i materiałów budowlanych, w Strefie Testów targów BUDMA. Ta innowacyjna formuła prezentacji oferty wystawców spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, czas zatem aby trzecia odsłona tętniącej życiem i, przyznajmy, dość głośnej ekspozycji, ponownie poszerzyła swoją powierzchnię i pozwoliła na zapoznanie się ze wszystkimi najważniejszymi cechami prezentowanego produktu. O tym jak zastosować go w praktyce, tak aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, opowiedzą również fachowcy, podczas licznych prezentacji i warsztatów.

Po czwarte INWESTORZY. Daniel Liebeskind, znany między innymi z takich projektów jak apartamentowiec Złota 44 w Warszawie, czy też Bramy Miasta w Łodzi, powiedział kiedyś - „Każdemu budynkowi, każdemu miastu powinna towarzyszyć jakaś opowieść, - o życiu, o ludziach. Inaczej budynek jest abstrakcją”.  Jak zatem połączyć wizję architektów z możliwościami technologicznymi, a przede wszystkim rentownością inwestycji, tak aby dodatkowo spełniała wymogi funkcjonalności i podnosiła standardy oraz jakość życia mieszkańców?  Między innymi rozmowy na ten temat odbywać się będą w trakcie wielu debat i konferencji przez cztery targowe dni w Poznaniu. To właśnie tutaj podejmowana będzie problematyka wszystkich zagadnień związanych z prowadzeniem inwestycji.

Marzec w Poznaniu to także niepowtarzalna okazja aby zobaczyć propozycje jednej z najbardziej przejrzystych branż, acz znakomicie potrafiących zadbać również o intymność budynku, mieszkania czy też przestrzeni publicznych podczas Targów Branży Szklarskiej GLASS. Przysłowiowe „Szklane Domy” przestały być już wyzwaniem, obecna technologia pozwala bowiem na budowę całego obiektu tylko i wyłącznie ze szkła. Czym jeszcze może nas zaskoczyć ten niezwykle plastyczny materiał? Właśnie tym, że pozwala kreować niemal dowolne kształty, a dodając do tego możliwość implementowania w szkło najnowszej technologii, otrzymujemy do dyspozycji niezwykle uniwersalny materiał budowlany. Arcyciekawie zapowiada się również prezentacja pełnowymiarowej linii produkcyjnej, gdzie na naszych oczach powstawać będą w pełni funkcjonalne okna. Wszystko to za sprawą Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech. Z kolei o dobre samopoczucie naszego społeczeństwa, kondycję fizyczną, kontynuację sukcesów na międzynarodowej arenie sportowej i odpowiedź na pytanie w jakim kierunku zmierza sportowa przyszłość Polski zadbają przedstawiciele Targów CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne prezentując najnowszą ofertę podczas jedynej w Polsce ekspozycji produktów i oferty firm zajmujących się tematyką infrastruktury sportowej. 

Tak po krótce prezentuje się spotkanie branży budowlanej od 10 do 13 marca 2015 roku w Poznaniu. Nie sposób opisać wszystkiego co będzie można zobaczyć podczas bloku targów BUDMA. Nawet jeśli pokusilibyśmy się aby to zrobić, nie zastąpi to w żaden sposób wrażeń i szeregu dodatkowych możliwości jakie to wydarzenie niesie za sobą. Mówiąc wprost, poznańskie targi to niemal obowiązkowy wpis w kalendarzu każdego profesjonalisty związanego z branżą budowlaną. Tutaj po prostu buduje się biznes i dobre relacje.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium