BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
20 mar 2015 / Intermasz /

Gdzie trafią pieniądze z Unii?

Ile z unijnych funduszy 2014-2020 przeznaczonych zostanie dla polskiej infrastruktury transportowej? Między innymi takiej tematyce przyświecać będzie organizowany podczas targów INTERMASZ (6-9 maja w Poznaniu) Kongres Infrastruktury Transportowej.

Już pierwszy dzień targów INTERMASZ (6 maja br.) będzie okazją do dyskusji na temat dalszego rozwoju naszego kraju w kontekście rozbudowy sieci infrastruktury transportowej. „Infrastrukturalny skok cywilizacyjny Polski – potencjał środków EU dla rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce” oraz „Perspektywa finansowa EU 2014-2020 - wykorzystać szansę dla rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce. Doświadczenia i dobre praktyki”, to tylko dwa z wielu tematów, na jakie w Poznaniu zostanie podjęta dyskusja z przedstawicielami najważniejszych urzędów państwowych jak i autorytetów z branży budownictwa infrastrukturalnego.

Kongres Infrastruktury

Jaka przyszłość czeka sieć polskich dróg i kolei? Jakich inwestycji, w związku z nową perspektywą Unijną, możemy się spodziewać?

Drogi bez zakrętów

„Drogownictwo – perspektywy inwestycyjne”. Taka tematyka przyświecać będzie drugiemu modułowi Kongresu Infrastruktury Transportowej. W tej części Kongresu dowiemy się m.in. o programie budowy dróg krajowych na lata 2014 – 2023, który zaprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z kolei dyskusję na temat przyszłości dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych dyskutować będzie można z przedstawicielami poznańskiego oddziału GDDKiA oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Kolej na kolej

Rozwój sieci kolejowej, dostosowanie jej do wymogów obecnych czasów, zwiększenie konkurencyjności kolei w stosunku do transportu drogowego – takie zadania wciąż stoją przed kolejnictwem. W jaki sposób środki przyznane nam z nowej perspektywy unijnej mogą wpłynąć na polepszenie jakości usług oferowanych przez kolej? Na temat przyszłości kolei będziemy mieli okazję porozmawiać podczas trzeciego modułu Kongresu Infrastruktury Transportowej, który odbędzie się w Poznaniu w ramach targów INTERMASZ (6-9 maja). W tej części Kongresu, przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych podejmą dyskusję na temat planowanych inwestycji zarówno w sieć tras krajowych jak i lokalnych.

W tym samym czasie zobaczyć będzie można największą w Polsce ofertę maszyn i sprzętu budowlanego, przygotowaną przez wystawców Targów INTERMASZ. Wśród setek maszyn, pojawią się także „polskie premiery”, czyli sprzęt po raz pierwszy prezentowany publiczności w naszym kraju! Warto podkreślić, że siedem spośród nowości zdobyło Złoty Medal MTP czyli najważniejszą nagrodę targową za innowacyjność.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium