BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
17 lis 2015 / Grontmij /

Grontmij staje się częścią Sweco, by stworzyć nowego lidera na rynku europejskim

1 czerwca 2015 r. Sweco poiformowało o zamiarze przejęcia spółki Grontmij. 25 września 2015 r. ogłoszono, że poziom akceptacji oferty został osiągnięty z zachowaniem dobrej marży. Można zatem rozpocząć łączenie tych dwóch spółek, co stanowi punkt wyjścia do stworzenia największej firmy konsultingowej działająca w branży architektonicznej i inżynieryjnej w Europie.

”Jednym ruchem staliśmy się europejskim liderem. Dzięki temu odgrywać będziemy znaczącą rolę w projektowaniu i planowaniu miast przyszłości i zrównoważonym rozwoju społeczeństwa”,  powiedział Tomas Carlsson, prezes i dyrektor generalny spółki Sweco. Po przejęciu, Sweco zatrudnia około 14,500 pracowników w piętnastu krajach europejskich.

Grontmij staje się częścią Sweco, by stworzyć nowego lidera na rynku europejskim

”Sweco i Grontmij doskonale się uzupełniają. Obie firmy są znane z silnej koncentracji na kliencie oraz doceniane za profesjonalizm. Z geograficznego punktu widzenia, działamy na różnych rynkach i to jest kluczem, który da nam możliwość dalszego rozwoju,” powiedział Tomas Carlsson. Sweco przeprowadziło około stu przejęć w ciągu ostatnich dziesięciu lat i co pięć lat praktycznie podwaja swoją sprzedaż. Podstawą strategii przejęć firmy Sweco jest dążenie do zaoferowania fachowej wiedzy przy każdym projekcie. 

“W Polsce kontynuowana będzie współpraca z dotychczasowymi ekspertami, posiadającymi bogate doświadczenia oraz wiedzę na temat lokalnego rynku. Jedyną różnicą będzie to, że ze względu na wielkość nowej firmy, stabilność oraz uzupełniające się wzajemnie obszary działalności, będziemy mogli zaoferować jeszcze lepszą i bardziej kompleksową ofertę, kreując tym samym nowe możliwości na przyszłość", powiedział Maciej Chrzanowski Prezes Grontmij Polska.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium