BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
18 cze 2014 / Ruukki /

Ruukki dostarczy konstrukcję stalową dla rozbudowywanego terminalu lotniczego w Oslo

Ruukki odpowiada za dostawę i montaż konstrukcji stalowej dla nowej części rozbudowywanego terminalu lotniczego Oslo Airport w Norwegii. Dostawa Ruukki dla nowego obiektu North Pier obejmuje konstrukcję stalową, jak również projekt i zabezpieczenie przeciwpożarowe stali konstrukcyjnej. Jeśli chodzi o ilość pasażerów, lotnisko w Oslo jest drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. 

Ruukki dostarczy konstrukcję stalową dla rozbudowywanego terminalu lotniczego w Oslo

Ruukki rozpoczęło prace montażowe na terenie budowy w styczniu 2014 roku i będzie je kontynuować aż do końca roku 2014. Nowa część lotniska zostanie oddana do użytku w kwietniu 2017 roku. Terminal zajmuje powierzchnię blisko 29,000 m2. Szacuje się, że po ukończeniu rozbudowy Oslo Airport będzie mógł obsłużyć rocznie 28 milionów pasażerów. "Wieloletnie doświadczenie w kompleksowych dostawach dla terminali lotniczych było czynnikiem decydującym o wyborze Ruukki jako naszego partnera. Poza tym, Ruukki cieszy się reputacją niezawodnego dostawcy. Najwyższej jakości produkty i zdolność dotrzymywania terminów także miały ważne znaczenie dla naszego wyboru Ruukki," wyjaśnia Terje Bjørgen, kierownik ds. rozwoju projektów w Spenncon, firmie będącej klientem Ruukki.

Ruukki dostarczy konstrukcję stalową dla rozbudowywanego terminalu lotniczego w Oslo

"Ruukki posiada podobne doświadczenie wynikające z realizacji wcześniejszych projektów dla lotnisk np. w Finlandii, Szwecji, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Projekty te są zawsze wymagające, jeśli chodzi o przestrzeganie harmonogramów czasowych i względy bezpieczeństwa. Z lotniska w Oslo odlatuje prawie 1000 samolotów dziennie i w trakcie rozbudowy będzie kontynuować swoją normalną pracę," mówi Risto Hetemäki, kierownik projektu z Ruukki Building Systems. "Prefabrykacja zapewnia sprawny przebieg procesów montażowych na budowie. Dodatkowo, prefabrykowane elementy zmniejszają zakłócenia w otoczeniu placu budowy. Podczas projektów rozbudowy ważne jest, by zagwarantować minimalny poziom zakłóceń, aby budynek mógł być użytkowany w normalnym trybie," dodaje Hetemäki. Ruukki dostarczy łącznie 1900 ton stali dla projektu Oslo Airport. Belki konstrukcji stalowej wykonane zostaną w zakładach Ruukki w Ylivieska, w Finlandii, oraz w Obornikach, w Polsce.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium