BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
12 paź 2015 / Ruukki /

Inwestycje w Energetyce i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska

W dniach 5-6 października 2015 r. Ruukki uczestniczyło w VI Konferencji pt. „Inwestycje w Energetyce i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska”, która odbyła się w Opolu. Tematyka dotyczyła głównie spraw związanych z inwestycjami w ochronę środowiska w przemyśle energetycznym w świetle zmieniających się przepisów UE. Ruukki posiada w swojej ofercie rozwiązania obudowy ściennej dla obiektów energetycznych i może pochwalić się wieloma referencjami w tym zakresie.

Głównym tematem, wokół którego koncentrowała się konferencja, było zdecydowane zaostrzanie wartości dozwolonych emisji szkodliwych gazów i pyłów, które wymusza potrzebę praktycznie ciągłego modernizowania istniejących instalacji chroniących środowisko oraz budowę nowych. Podczas konferencji poruszono również kwestie dotyczące źródeł finansowania budowy i modernizacji oraz dostępności środków unijnych.

Inwestycje w Energetyce i Przemyśle Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska

Firma Ruukki jest obecna w tej branży od wielu lat, oferując swoje obudowy z płyt warstwowych, dopasowane do wysokich wymagań sektora energetycznego. Aktualną ofertę produktów i usług Ruukki, możliwości wsparcia technicznego i kompleksowej współpracy podczas realizacji projektu, a także wybrane referencje z Polski i Europy przedstawił Arkadiusz Krześniak, customer value director. W Polsce, wśród  obiektów energetycznych wykonanych z zastosowaniem płyt warstwowych Ruukki znajdują się m.in. elektrownie w Połańcu czy Ostrołęce. Uczestnicy mieli również możliwość rozmowy na stoisku Ruukki dostępnym podczas trwania konferencji.Konferencja zgromadziła około 60 uczestników, głównie przedstawicieli uczelni wyższych, firm wyspecjalizowanych w instalacjach ochrony środowiska oraz inwestorów, jak np. dyrekcja pobliskiej Elektrowni Opole. Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję zwiedzenia budowy bloków nr 5 i 6 tej elektrowni.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium