BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
22 paź 2014 / Ruukki /

SSAB wprowadza na rynek Laser Plus

Laser Plus to zupełnie nowa generacja stali przeznaczonych do cięcia laserem, która dostarczana jest z unikalnymi gwarancjami: maksymalne odstępstwo płaskości wynosi 3 mm/m po cięciu laserem, a promień gięcia znajduje się w przedziale 0-1,5 x grubość materiału. Cechy te umożliwiają spełnienie najtrudniejszych wymagań zautomatyzowanej produkcji

“Proces “dead flat” zapewnia optymalną płaskość i minimalne naprężenie wewnętrzne, co pozwala nam gwarantować maksymalne odstępstwo 3 mm/m po cięciu laserem stali Laser Plus. Badania płaskości Laser Plus pokazują unikalne rezultaty. Surowe tolerancje płaskości i stałe własności mechaniczne dla każdej dostawy oznaczają w efekcie bezproblemową produkcję. Dodatkowo, gładka powierzchnia stali Laser Plus gwarantuje większą prędkość cięcia i najwyższej klasy jakość powierzchni ciętych krawędzi. Cięcie złożonych i precyzyjnych komponentów oraz wąskich konturów może być wykonane bez potrzeby powtórnej obróbki. To w zasadzie przenosi stale przeznaczone do cięcia laserowego w nowy wymiar,” mówi Robert Wesdijk, kierownik ds. walcowanych na gorąco produktów taśmowych na Europę Zachodnią w SSAB.

SSAB wprowadza na rynek Laser Plus

W efekcie procesu produkcji stali Laser Plus powstaje powierzchnia pokryta cienką warstwą zgorzeliny. Umożliwia to maksymalnie efektywne cięcie laserem, strumieniem wody i plazmą. Jakość ciętych krawędzi pozostaje znakomita, nawet dla grubości do 30 mm. Podatność stali Laser Plus na formowanie na zimno jest doskonała, a SSAB gwarantuje wewnętrzny promień gięcia w przedziale 0-1,5 x grubość materiału, w zależności od klasy wytrzymałości w połączeniu z grubością. Stale Laser Plus są teraz dostępne w postaci blach grubych oraz walcowanych na gorąco produktów taśmowych. To nowy standard dla wymagających zastosowań, np. w przemyśle maszynowym czy budownictwie, jak również w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Produkt został opracowany w ścisłej współpracy z producentami systemów cięcia laserowego, użytkownikami końcowymi, dystrybutorami oraz Ruukki, które połączyło się z SSAB w lipcu 2014 r. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, Ruukki i SSAB należą do wiodących producentów stali przeznaczonych do cięcia laserem. 
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium