BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
11 gru 2014 / Rockwool /

ROCKWOOL o nowoczesnych rozwiązaniach fasad wentylowanych

ROCKWOOL w ramach organizowanych przez ThyssenKrupp Energostal szkoleń przedstawia systemy i rozwiązania wykorzystywane w fasadach wentylowanych.

Seminaria skierowane do architektów odbędą się w największych miastach Polski w styczniu i lutym.
Seminaria będą poruszały m. in. kwestie związane z rozwiązaniami fasad wentylowanych. Jest to o tyle istotne, że w 2014 roku zmienione zostały warunki techniczne, jakie powinny spełniać nowopowstające budynki oraz ich usytuowanie. Nowe wytyczne będą ulegały dalszej, systematycznej zmianie – aż do 2021 roku.

Nowe wymagania w zakresie izolacyjności i ochrony cieplnej budynków oznaczają, że w przypadku fasad wentylowanych podczas obliczania współczynnika przenikania ciepła U trzeba brać pod uwagę poprawki wynikające ze sposobu mocowania materiału izolacyjnego oraz z samych warstw ściany. Dzięki starannemu dobraniu i precyzyjnemu montażowi odpowiedniej izolacji o sprężystej i włóknistej strukturze – płyt z wełny skalnej VENTI MAX, możemy bez ryzyka przyjmować poprawkę na poziomie 0. Niska lambda produktów z wełny skalnej pomaga spełnić nowe warunki techniczne i gwarantuje optymalny poziom izolacyjności dla fasad wentylowanych. Wełna skalna ROCKWOOL pozwala także podwyższyć standard akustyczny pomieszczeń, jest niepalna i trwała.

Uzupełnieniem rozwiązań stosowanych w fasadach wentylowanych są płyty fasadowe ROCKPANEL. Konstrukcja nośna budynku z zewnętrzną warstwą izolacyjną może być łatwo chroniona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi za pomocą płyt ROCKPANEL. Wentylowana przestrzeń pomiędzy okładziną fasadową a warstwą izolacyjną zabezpiecza przed przedostawaniem się wody deszczowej do środka budynku i odprowadza parę wodną na zewnątrz. Płyty ROCKPANEL są solidne i elastyczne, co odpowiada nowoczesnym trendom, takim jak stosowanie naturalnych kształtów i ekologicznych rozwiązań oraz przywiązywanie wagi do ekonomiczności i szybkiego montażu.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium