BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
8 wrz 2015 / Sika /

Trwałość potwierdzona badaniami: po 25 latach testujemy właściwości membrany dachowej Sarnafil® T

Niezależnie od tego czy jest się właścicielem budynku, projektantem czy wykonawcą pokryć dachowych, wybór systemu dachowego dla budynku lub projektu jest jedną z najważniejszych decyzji. Właściwie dobrany system dachowy będzie chronić inwestycję przez dziesięciolecia, natomiast źle wybrany może być przyczyną kosztownych napraw, uszkodzenia budynku i jego wyposażenia oraz konieczności przyspieszonej wymiany warstw pokrycia dachowego.

Membrany hydroizolacyjne Sika o niezawodnej trwałości

Aby pomóc w podjęciu przemyślanej decyzji, Sika projektuje i proponuje klientom kompleksowe rozwiązania dachowe, ułatwiając wybór takiego pokrycia dachowego, które najlepiej odpowiada potrzebom danego projektu. Jednym z największych wyzwań jest zapewnienie niezawodnej trwałości użytkowej pokrycia. System dachowy Sarnafil® T stosowany na płaskich dachach wykazał się wieloletnią trwałością.

Po ponad 25 latach pokrycie dachowe wciąż jest w idealnym stanie

Po raz pierwszy system pokryć dachowych Sarnafil® T został zastosowany w 1988 roku w Sarnen. Dach ten poddawany jest regularnym przeglądom i badaniom. Dziś, w 2015 roku, dach jest nadal w idealnym stanie, tak jak próbki wycięte z tego dachu w listopadzie 2013 roku. Ale co oznacza określenie „idealny stan”? Po 27 latach eksploatacji pokrycie jest nadal szczelne i nie stwierdzono obecności wilgoci w konstrukcji dachu, a jakość membrany jest podobna do świeżo wyprodukowanego materiału. Membrana jest wciąż elastyczna i w każdej chwili możliwe jest proste i bezpieczne zgrzewanie.

Trwałość potwierdzona wynikami badań i przeglądów

"Badaliśmy wybrane obiekty użytkowane od 25 lat, w których zastosowano system Sarnafil®. Właściwości i trwałość membran Sarnafil® potwierdzają wyniki przeprowadzonych oględzin i wyniki badań. Nie znamy żadnego innego producenta na rynku, którego można by porównać w kwestiach dbałości dotyczących jakości produktów i poczucia odpowiedzialności wobec społeczeństwa "- mówi Stephan Wehrle dypl. inż. z niemieckiego ośrodka badawczego Institute for Construction Protection, Construction Materials and Construction Physics.

Opracowanie ekspertów i przegląd wykonanych obiektów potwierdzają wieloletnią szczelność pokrycia

Aby wesprzeć klienta w procesie podejmowania decyzji, Sika w sierpniu 2014 roku przygotowała podsumowanie opracowania ekspertów, dotyczącego trwałości polimerowych membran dachowych Sarnafil® TS i Sarnafil® TG w oparciu o ocenę stanu technicznego pięciu dachów użytkowanych od 17 do 25 lat, przeglądów 158 dachów przebadanych i ocenionych przez pracowników Sika podczas wizji lokalnych, z uwzględnieniem danych z zakładowej kontroli produkcji Sika i wyników badań.

Trwałość potwierdzona badaniami po 25 latach testujemy właściwości membrany dachowej Sarnafil T

25-lecie membrany Sika Sarnafil® T

Wyniki badań długoterminowych i 25 lat potwierdzonych badaniami pozytywnych doświadczeń trwałości membran Sarnafil® TG i Sarnafil® TS, uwzględniając standardowe warunki pracy dachów, zastosowanie zgodnie z wymaganiami aplikacji, przeprowadzanie wymaganych konserwacji produktów, pozwalają prognozować, że polimerowe membrany dachowe Sarnafil® T będą spełniać swoją funkcję izolacyjną przez wiele kolejnych lat.Jaki jest z tego wniosek? Jak każde dziecko w dniu urodzin jesteśmy dumni, że dostaliśmy taki wspaniały prezent - Sika Sarnafil® T. Mamy nadzieję na wiele kolejnych projektów z naszymi rozwiązaniami dachowymi!

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium