BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
22 lip 2015 / Rittal /

Od domu jednorodzinnego do farmy solarnej: bezpieczna instalacja zasobników energii

Czy to dla instalacji fotowoltaicznych na domku jednorodzinnym, czy też dla potężnych, przemysło-wych farm solarnych – zastosowanie modułów magazynowania energii wymaga bezpiecznej oraz standardowej technologii obudów i szaf sterowni-czych. Na targach w Hanowerze w 2015 r. Rittal zaprezentował„Home4Energy“, modułowy system spełniający wszystkie wymogi infrastrukturalne dotyczące zasobników energii.

Spektrum zastosowań modułowego systemu Rittal „Home4Energy“ rozciąga się od rozwiązań obudów, szaf i kontenerów, przez technologię rozdziału mocy i klimaty-zacji, aż po usługi planowania i projektowania oraz oprogramowanie narzędziowe. „Dzięki modułowości i wysokiej skalowalności naszych standardowych, dostępnych na całym świecie rozwiązań, gwarantujemy naszym klientom maksymalną elastyczność przy integrowaniu swoich rozwiązań magazynowania energii“, objaśnia Maciej Abratkiewicz, Product Manager w Rittal Sp. z o.o.

Od domu jednorodzinnego do farmy solarnej bezpieczna instalacja zasobników energii

Rittal oferuje modułowe obudowy naścienne i stojące, jak również szeregowe szafy sterownicze – także z możliwością integracji w kontenerze – z wysokim stopniem ochrony i międzynarodowymi aprobatami. Do technicznej integracji baterii Li-ion w szafie użytkownicy mogą wybrać zarówno modułowy system zabudowy 19", jak również tradycyjne rozwiązania, np. półki na ciężkie urządzenia, które są przystosowane do obciążeń do 100 kg. W systemie 19“ moduły magazynujące wsuwa się podobnie jak w szafie serwerowej, a okablowanie może być wykona-ne z przodu lub z tyłu.

Efektywne chłodzenie systemów magazynowania energii można zrealizować za pomocą optymalnie dopasowanych do potrzebnej mocy komponentów klimatyzacji. Spektrum rozwiązań sięga przy tym od prostych wentylatorów filtrujących, przez klimatyzatory, aż po chillery o mocy chłodniczej do 450 kW.

Do bezpiecznego rozdziału energii w szafie sterowniczej oraz na wszystkich poziomach budynku, Rittal oferuje posiadające atest UL systemy szyn zbiorczych, rozdziel-nie instalacyjne ISV wraz ze świadectwami weryfikacji konstrukcji wg IEC 61 439.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium