BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
14 lip 2015 / Rittal /

Klimatyzatory precyzyjne: Rittal CRAC CW i CRAC DX

Systemy klimatyzacji pomieszczeń CRAC CW i CRAC DX mogą odprowadzać do 167 kW ciepła. Można je optymalnie łączyć z energooszczędnym chłodzeniem swobodnym, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji.

Aby zoptymalizować bilans energetyczny chłodzenia centrum danych, klimatyzatory precyzyjne Rittal CRAC (Computer Room Air Conditioner) CW i CRAC DX można łatwo integrować ze środowiskiem podłogi technicznej. Oba systemy są przystosowane do występujących w centrach danych obciążeń IT i oszczędzają energię dzięki innowacyjnym technologiom, jak silniki EC (electronically commutated) i sprężarki spiralne.

Klimatyzatory precyzyjne Rittal CRAC CW i CRAC DX

Systemy CRAC odprowadzają do 167 kW ciepła. Zassane ciepłe powietrze jest schładzane w zamkniętym wymienniku ciepła. CRAC CW jako medium do transportu ciepła używa wody schładzanej w chillerze na zewnątrz budynku. W modelu DX znajduje zastosowanie czynnik chłodniczy i umieszczona zewnętrznie jednostka skraplacza. Oba klimatyzatory precyzyjne wdmuchują zimne powietrze z powrotem do centrum danych przez podłogę techniczną.

Dzięki dopuszczeniu wyższych temperatur wejściowych przez większość producentów serwerów, do chłodzenia centrum danych wystarcza prawie zawsze tak zwane chłodzenie swobodne wykorzystujące temperaturę zewnętrzną. Im niższa jest temperatura zewnętrzna, tym większa szansa na to, że chłodzenie swobodne wystarczy i nie będzie potrzebne dołączanie sprężarek. Zarówno CRAC CW, jak też CRAC DX są idealnie przystosowane do połączenia z chłodzeniem swobodnym. To znacznie obniża koszty energii, a przez to także koszty eksploatacji centrum danych.

Do efektywności energetycznej w systemach chłodzenia w podłogach technicznych przyczynia się też wiele innowacji technicznych Rittal. Na przykład w wentylatorach klimatyzatorów precyzyjnych stosowane są energooszczędne silniki EC. Szczególnie efektywnie pracuje specjalny model CRAC INV DX na bazie czynnika chłodniczego. Korzysta on ze sprężarki spiralnej z regulacją inwertorową, której moc chłodnicza jest precyzyjnie dopasowywana do potrzeb, co jednocześnie zmniejsza pobór prądu przez sprężarki.

Urządzenia są w całości zmontowane fabrycznie. Przed dostawą zostaje przeprowadzona kontrola działania zgodnie z aktualnymi dyrektywami Unii Europejskiej 2006/42WE, 2006/95WE, 2004/108WE, 97/23WE.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium