BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
19 maj 2015 / Rittal /

Dostawca usług IT – Globalways – decyduje się na produkty Rittal

Decydująca dla tej decyzji była wydajność rozwiązania Rittal Liquid Cooling Package (LCP), zapewniającego wysoką moc chłodzenia na najmniejszej powierzchni.

Dostawca usług IT Globalways decyduje się na produkty Rittal

Do głównej działalności firmy hostingowej Globalways AG należą centra danych i zespoły centrów danych o wysokiej niezawodności w regionie Stuttgartu, charakteryzujące się prędkością transmisji 10 Gbit/s i więcej. Do realizacji rozbudowy centrum danych zlokalizowanego w okręgu miejskim Stuttgart-Mitte firma zdecydowała się na wykorzystanie rozwiązania chłodzenia Liquid Cooling Package (LCP) Inline oferowanego przez Rittal. Dzięki niemu możliwe jest odprowadzanie wysokich obciążeń termicznych (do 55 kW) na najmniejszej powierzchni. Maksymalna efektywność energetyczna tego rozwiązania jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu wentylatorów wyposażonych w silniki EC (electronically commutated), które są obciążone w optymalny sposób. Globalways stosuje separację zimnej strefy Rittal, zapobiegającą mieszaniu się ciepłego i zimnego powietrza w centrum danych i zapewniającą najwyższą efektywność energetyczną.

Poza tym Globalways korzysta z 85 szaf TS IT oferowanych przez Rittal. Dzięki obciążalności do 1500 kg na płaszczyznę 19” spełniają one wymogi stawiane przez menedżerów IT w Globalways odnośnie stabilności szaf serwerowych. Poza tym są one wyposażone w inteligentny system zarządzania okablowaniem, za pomocą którego można na przykład łatwo zamontować cable patch.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium