BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
6 maj 2015 / Rittal /

Dostosowane do potrzeb chłodzenie wydłuża żywotność urządzeń

Nowa generacja klimatyzatorów Rittal Blue e+ umożliwia teraz zredukowanie obciążeń termicznych spowodowanych przez wahania temperatury o 95% w porównaniu z tradycyjną regulacją urządzeń chłodniczych. Potwierdzają to aktualne pomiary w Kapp Werkzeugmaschinen GmbH.

Od stycznia 2015 r. urządzenie testowe Rittal serii Blue e+ jest testowane w Kapp GmbH w Coburg, w realnych warunkach eksploatacji przemysłu budowy maszyn. Klimatyzator do zabudowy naściennej nowej serii jest porównywany z aktualnym klimatyzatorem naściennym przy identycznych szafach sterowniczych.

Dostosowane do potrzeb chłodzenie wydłuża żywotność urządzeń

Dla obu urządzeń przeprowadzono pomiary temperatur. Różnica temperatur dla zwykłego klimatyzatora z dwupunktową regulacją wynosiła 5K od wartości zadanej, co odpowiada normalnej charakterystyce regulacji. W przypadku nowego klimatyzatora „Blue e+“, dzięki nowej, dopasowanej do potrzeb regulacji, w tym samym czasie odnotowano jedynie odchylenie 0,2K od ustawionej wartości zadanej.

„Ten wynik naprawdę mnie zaskoczył i zrobił na mnie wrażenie. Dzięki dokładności temperaturowej nowych klimatyzatorów Rittal Blue e+ możemy znacznie zmniejszyć naprężenia termiczne naszych urządzeń sterowniczych i przez to przedłużyć ich żywotność. To absolutny plus w budowie maszyn“, mówi Alfred Tenner, szef działu pomiarów, sterowania i regulacji w Kapp Werkzeugmaschinen GmbH.

Podstawą utrzymania niezmienności temperatury jest opracowana po raz pierwszy dla klimatyzatorów szaf sterowniczych i opatentowana technologia hybrydowa oraz nowa zintegrowana charakterystyka regulacji. Stanowi ona połączenie klasycznego klimatyzatora sprężarkowego i ciepłowodu zapewniającego pasywne chłodzenie bez zużycia energii. Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystarczające. Ponadto urządzenia są wyposażone w regulację mocy i dostosowują chłodzenie do potrzeb. Dzięki temu można nie tylko oszczędzać energię, ale także wydłużyć żywotność sprężarki.

Graficzny wyświetlacz dotykowy z przodu zapewnia przegląd wszystkich istotnych informacji. Komunikaty systemowe są wyświetlane w zrozumiałej postaci. Standardowe interfejsy komunikacji zapewniają integrację z systemami wizualizacji i zarządzania produkcją. Interfejs NFC pozwala na łatwą konfigurację wielu klimatyzatorów za pomocą urządzeń mobilnych.

Urządzenia Blue e+ pokrywają zakres mocy od 6000 W (wcześniej: maksymalnie 4000 W) i mogą być używane przy temperaturach od -30°C do +60°C. Dzięki innowacyjnej technologii inwerterowej są one standardowo przygotowane na inne napięcia i dzięki temu mogą być używane bez problemów na całym świecie. UL-Listing umożliwia także stosowanie klimatyzatorów w USA bez dodatkowych certyfikatów.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium