BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
21 kwi 2015 / Rittal /

Jeden klimatyzator dla wszystkich sieci świata

Dla branży budowy maszyn oznacza to większą elastyczność i bezpieczeństwo planowania. Ponadto Rittal, stosując po raz pierwszy technologię hybrydową w klimatyzatorach szaf sterowniczych, wyznacza nowe standardy w kwestii ekonomiczności. Potwierdzają to wyniki aktualnych pomiarów dokonanych u producenta maszyn J.G. Weisser Söhne.

Od lutego 2015 r. urządzenie testowe Rittal serii Blue e+ jest testowane w realnych warunkach produkcyjnych w St. Georgen, w firmie J.G. Weisser Söhne GmbH & Co. KG. W bezpośrednim porównaniu z aktualnym klimatyzatorem naściennym i przy identycznych szafach sterowniczych maszyn, testowane jest urządzenie do zabudowy naściennej o mocy chłodniczej 1500 W z nowej serii.

Rittal

Thorsten Rettich, szef ds. technicznych J.G. Weisser GmbH & Co. KG, podsumowuje pierwsze wnioski dotyczące nowych możliwości technicznych, a szczególnie obsługi różnych napięć: „Nowe klimatyzatory Rittal Blue e+ to dla nas absolutna korzyść, ponieważ w przyszłości będziemy mogli projektować dla naszych klientów na całym świecie tylko jedno urządzenie obsługujące jednocześnie wszystkie napięcia sieciowe i częstotliwości. Zredukowanie stanów magazynowych i obsługi danych bazowych do tylko jednego numeru artykułu w danej klasie mocy oszczędzi nam czas i obniży koszty od projektowania, przez zakup, aż po magazynowanie. Możliwości bardzo dużych oszczędności w zakresie zużycia energii, potwierdzone przez nas w dotychczasowych testach, możemy oczywiście wykorzystać w kierowanej do naszych klientów reklamie“.

Wielonapięciowość nowych klimatyzatorów bazuje na technologii hybrydowej ze sterowaniem inwerterowym, która została opracowana dla klimatyzatorów szaf sterowniczych po raz pierwszy. Inwerter przetwarza wszystkie popularne napięcia wejściowe i umożliwia zastosowanie na całym świecie. Technologia hybrydowa polega na połączeniu klasycznego klimatyzatora sprężarkowego i ciepłowodu. Ten z kolei zapewnia pasywne chłodzenie bez zużycia energii. Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystarczające. Ponadto urządzenia są wyposażone w regulację mocy i dostosowują chłodzenie do potrzeb. Dzięki temu można nie tylko oszczędzać energię, ale także wydłużyć żywotność sprężarki.

Graficzny wyświetlacz dotykowy z przodu zapewnia przegląd wszystkich istotnych informacji. Komunikaty systemowe są wyświetlane w zrozumiałej postaci. Standardowe interfejsy komunikacji zapewniają łatwą integrację z systemami wizualizacji i zarządzania produkcją. Interfejs NFC pozwala na łatwą konfigurację wielu klimatyzatorów za pomocą urządzeń mobilnych.

Urządzenia Blue e+ pokrywają zakres mocy od 6000 W (wcześniej: maksymalnie 4000 W) i mogą być używane przy temperaturach od -30°C do +60°C. UL-Listing umożliwia także stosowanie klimatyzatorów w USA bez dodatkowych certyfikatów.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium