BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
17 lut 2016 / BUILDINGS.PL /

Rynek HVAC podwoi się do 2024 roku

Rynek klimatyzacji i wentylacji (HVAC) przeżywał w 2009 roku kryzys, ale już widać, że do roku 2024 będzie dwa razy większy, niż teraz. Ludzie przez cały czas zaopatrują się w urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne, bo dzięki temu mogą podnieść standard swojego życia. To natomiast otwiera dla rynku HVAC całkiem nowe możliwości.

Z badania, które przeprowadził Navigant Research wynika, że wzrost popularności rynkiem wentylacji i klimatyzacji będzie wynikał ze skupienia się na efektywności budynków oraz z ogólnej poprawy gospodarki. Do rozwoju rynku HVAC przyczyniają się też restrykcyjne przepisy dotyczące energetyki budynków. Teraz nowopowstałe budynki coraz częściej wyposażone są w inteligentne systemy, a od roku 2020 każdy, nowo zbudowany w Polsce dom będzie musiał charakteryzować się zastosowaniem inteligentnych rozwiązań energooszczędnych.

Rynek HVAC (klimatyzacja i wentylacja) podwoi się do 2024 roku

Oak Ridge National Laboratory informuje, że budynki komercyjne zużywają aż 12% światowej energii. Ceny energii elektrycznej przez cały czas rosną i z dzisiejszych 22,8 mld $ w 2024 roku zrobi się 47,5 mld $.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium