BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
14 mar 2016 / MTP /

InnoPower w Poznaniu - innowacje, które inspirują branże energetyczną

InnoPower – wydarzenie, które odbędzie się już w maju w Poznaniu, służy zacieśnieniu współpracy sektora naukowo-badawczego z przemysłem energetycznym. Porusza również niezwykle istotną kwestię innowacyjności w energetyce w ujęciu globalnym. Wydarzenie rozpocznie się częścią ekspozycyjną (10-12.05.2016 r.), którą uzupełni międzynarodowe seminarium InnoPower ERRA Regulatory Innovation Day (12-13.05.2016).

InnoPower jest doskonałą okazją do spotkań i rozmów, które są podstawą współpracy w realizacji innowacji w energetyce.

InnoPower Forum -  ERRA Regulatory Innovation Day (ERID) to 14 paneli dyskusyjnych, najlepsi naukowcy i praktycy z całego świata. Jego współorganizatorami są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Regionalne Stowarzyszenie Regulatorów Energetyki (ERRA - Energy Regulators Regional Association).

InnoPower w Poznaniu - innowacje, które inspirują branże energetyczną

Wydarzenie zostało zaplanowane jako forum dialogu pomiędzy różnymi uczestnikami ekosystemu innowacji w sektorze energetycznym. Do udziału zostali zaproszeni innowatorzy i przedstawiciele startupów, naukowcy, studenci, pracownicy przedsiębiorstw energetycznych, administracji (w tym regulatorzy z państw ERRA), organizacji międzynarodowych, instytucji działających w sektorze R&D, instytucji finansowych (VCs, seed funds, banki) oraz osoby, dla których ważna jest innowacyjność w energetyce.

W ramach programu, wybitni eksperci zajmujący się energetyką (ponad 80 ekspertów z kraju i ze świata), rozwojem i innowacjami będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Podczas dwóch dni InnoPower - ERID dyskutowane będą m.in.:

 

  • związki pomiędzy innowacyjnością a regulacją,
  • regulacyjne i nieregulacyjne bodźce dla przedsiębiorców,
  • pobudzanie innowacyjności w sektorze energetycznym,
  • rola regulatorów i innych instytucji w pobudzaniu innowacji w sektorze energetycznym,
  • rola współpracy pomiędzy różnymi podmiotami ekosystemu innowacji,
  • konsekwencje wdrażania nowych technologii dla sektora energetycznego, na przykład: zarządzanie popytem, e-mobility i h-mobility, magazynowanie energii, inteligentne sieci i inteligentne systemy pomiarowe, innowacyjne projekty odbiorców przemysłowych energii, regulacja jakościowa, bezpieczeństwo cybernetyczne.

Forum InnoPower – ERID towarzyszy również wystawa InnoPower – Expo, która jest doskonałym miejscem dla instytucji naukowych i startupów do zaprezentowania swoich osiągnięć i oferty.

InnoPower jest częścią cyklu wydarzeń dedykowanych dla branży energetycznej o nazwie Energy Future Week i towarzyszy targom EXPOPOWER w Poznaniu.

Więcej na: www.innopower.pl

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium