BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
10 mar 2013 / LEDNEWS.PL /

Coraz większe zapotrzebowanie na oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie uliczne

Zgodnie z nowym raportem przygotowanym przez firmę Pike Research, dramatycznie spadające koszty i poprawa wydajności są motorem wzrostu sprzedaży ulicznego oświetlenia LED. W ciągu ostatnich dwóch lat koszty obniżyły się o prawie 50% i spodziewany jest ich dalszy spadek w kolejnych latach. Autorzy raportu prognozują, że do 2015 roku oprawy LEDowe staną się drugim typem lamp stosowanych w oświetleniu ulicznym, tuż za wysokoprężnymi lampami sodowymi i pomogą wygenerować do 2020 roku ponad 2 miliardy dolarów dochodu rocznie.

Lampy LEDowe umożliwiają lepszą kontrolę ściemniania niż tradycyjne lampy uliczne, a sposób ich sterowania pozwala na łatwą integrację w większe systemy, w związku z czym, rosnąca sprzedaż lamp diodowych pociągnie za sobą powstawanie coraz większej liczby inteligentnych systemów oświetlenia ulicznego.

Zgodnie z raportem, prawie wszystkie projekty związane z inteligentnym ulicznym oświetleniem są jednak w dalszym ciągu w fazie pilotażowej. Przyjęcie ulicznego oświetlenia LED i systemów sterowania sieciowego jest poważnie utrudnione przez  przedsiębiorstwa użyteczności publicznej świadczące usługi w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną. Jeśli w dalszym ciągu będą one pobierać stałą opłatę taryfową za światło dla gmin, miasta będą posiadać  mniej zachęty finansowej, żeby modernizować swoje oświetlenie. Niemniej, potencjał znacznych oszczędności energii, redukcji emisji dwutlenku węgla, w połączeniu z lepszą jakością świadczonych usług i niższymi kosztami, przyczyni się do tego, że wiele miast uzna modernizację oświetlenia za atrakcyjną propozycję, a ponieważ przykłady korzyści wynikających ze stosowania oświetlenia ulicznego LED są coraz bardziej wyraźne, należy spodziewać się, że liczba takich projektów będzie w nadchodzących latach szybko rosła.

Raport “Smart Street Lighting” analizuje szanse globalnego rynku na modernizację oświetlenia i systemów kontroli w pięciu kategoriach publicznego oświetlenia zewnętrznego: autostrady, drogi, parkingi, parki miejskie i stadiony sportowe. Podsumowanie zawiera ponadto kompleksową ocenę wymagań kierowców, czynników politycznych i kwestii technologicznych związanych z rynkiem systemów sterowania oświetleniem. Dodatkowo obejmuje profile kluczowych branżowych graczy.

Streszczenie raportu jest dostępne na www.pikeresearch.com

Źródło: http://www.pikeresearch.com/research/smart-street-lighting 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium