BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
25 mar 2013 / Philips /

Oświetlenie LED pomaga zmniejszyć ilość odpadów spożywczych

Brytyjskie supermarkety generują 300 tys. ton odpadów spożywczych rocznie. Zgodnie z Institution of Mechanical Engineers przyczyną tego marnotrawstwa jest złe przechowywanie żywności. Ilość odpadów może ulec zmniejszeniu pod warunkiem, że supermarkety poczynią małe, lecz znaczące zmiany w sposobie przechowywania i eksponowania swoich produktów.

oswietlenie chlodni

Większość jedzenia sprzedawanego przez supermarkety jest wyrzucana z powodu złego  oświetlenia; oświetlanie świeżego jedzenia lampami emitującymi ciepło, powoduje, że produkty pocą się w swoich opakowaniach i w konsekwencji szybciej psują się. Ten błąd kosztuje sprzedawców miliony funtów rocznie. Jeśli supermarkety zdecydują się na modernizację oświetlenia eksponującego świeże produkty, ilość produkowanych obecnie przez sklepy odpadów obniży się w znaczący sposób.

Walijski dostawca oświetlenia LED – firma Sedna LED, twierdzi, że w zachowaniu świeżości produktów spożywczych, a także obniżeniu rachunków za energię może pomóc oświetlenie LED. 
“W odróżnieniu od konwencjonalnego oświetlenia, oświetlenie LED nie emituje ciepła ani promieni UV i IR, więc żywność pozostaje świeża na dłużej,” argumentuje spółka w komunikacie prasowym. “Źródła światła LED mogą być umieszczone w bliskim sąsiedztwie jedzenia dla wzmocnienia efektu estetycznego, bez zagrozenia przedwczesnym pogorszeniem się jakości żywności.”

oswietlenie chlodni

Światło emitowane przez wysokiej jakości diody LED umożliwia lepszą ekspozycję produktów, które doskonale prezentują się w swoich naturalnych kolorach. Przyczynia się to do zwiększenia sprzedaży, a tym samym jeszcze bardziej redukuje ilość spożywczych odpadów. Oprawy LED są idealne dla obszarów chłodniczych, ponieważ świecą jasno w każdej temperaturze, a ich wydajność nawet odrobinę wzrasta w niższej temperaturze otoczenia.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Dołącz do Forum

Kalendarium