BUILDINGS.PL
Oszczędzanie energii rozpoczyna się od nauki w jaki sposób można to zrobić
Zapisz się do naszego Newslettera
Kalendarium
GreenPower 2016 Międzynarodowe Targi Energetyki Odnawialnej - Poznań, Polska
10 maj 2016 - 12 maj 2016

Dostępne w nowej perspektywie środki unijne na odnawialne źródła energii i ochronę środowiska w latach 2014 – 2020 zwiększyły zainteresowanie OZE. Na targach GreenPower w Poznaniu (26-28.05.2015 r.) wystawcy będą prezentować urządzenia i systemy umożliwiające m.in. darmowe pozyskiwanie energii ze światła słonecznego.   

 

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne, bo energii z nich nie trzeba produkować. Czas na inwestycję jest bardzo dobry – nowa Ustawa o OZE, korzystna dla małych instalacji oraz malejące ceny komponentów do instalacji fotowoltaicznych przyczyniają się do coraz większego zainteresowania tą technologią. Warto pamiętać także o energii wiatru - instalacja wiatrowa o mocy 5 kW może zasilić w energię dom jednorodzinny. Osoby zainteresowane pompami ciepła także znajdą na targach odpowiednią ofertę.

Z Polski i zagranicy

Na majowych targach GreenPower w pawilonie 8A oraz na terenie otwartym wystawcy z Polski, Belgii, Niemiec, Austrii, Włoch i Szwecji będą prezentować produkty i technologie z zakresu m.in.: energii słonecznej, wiatrowej, biomasy i biopaliw.

Nie zabraknie także prezentacji technologii oszczędzania czy uzdatniania wody, które pomagają racjonalnie gospodarować wodą w domach, budynkach, gospodarstwach rolnych i zakładach produkcyjnych.

Na targach obecne będą również firmy doradcze, które będą podpowiadać zainteresowanym inwestycjami w OZE jak i skąd pozyskać środki finansowe.